Sagitter

Sagitter to włoska marka oświetleniowa która została założona w 1992 roku przez jednego z założycieli znanej na świecie firmy ClayPaky Lighting. Idąc z duchem czasu firma zajmuje się produkcją coraz nowszych, kompleksowych rozwiązań związanych z oświetleniem docenianych za wysoką jakość i trwałość.


Pierwszy produkt firmy Sagitter – Prince Scanner – pojawił się na rynku już w 1993 r. Natomiast pierwszym urządzeniem firmy Sagitter, które zyskało miano flagowego był Tracer – innowacyjny follow spot, dający operatorowi pełną i przyjazną manualnie kontrolę nad wieloma funkcjami, takimi jak: wybór koloru, regulacja przesłony i zaciemnienia. Tracer wraz z modelem Super Tracer zyskały popularność, zapewniając firmie Sagitter globalną promocję i nadal są jednymi z najbardziej znanych follow spotów na rynku. Sagitter wyróżnia się także jako jedna z pierwszych marek, która zdecydowała się na wejście na rynek dalekowschodni, gdzie nadal jest bardzo poważana. W dalszej kolejności firma odniosła sukcesy w Ameryce Środkowej i Południowej oraz w pozostałych częściach świata.


W roku 2009, umacniając swoją pozycję w dziedzinie profesjonalnego oświetlenia, markę Sagitter nabył włoski koncern PROEL. W kolejnym kroku został powołany nowy dział badań i rozwoju, koncentrujący się na ożywieniu linii produktów Sagitter dzięki innowacyjnym pomysłom i wzornictwu, które mają na celu przywrócenie legendarnej marki jako lidera rynku.


Produkty

Pokaż więcej
Wszystkie