FernandesFernandes Guitars jest firmą założoną w Tokio w 1969 roku. Marka powstała na fali zainteresowania Japończyków gitarą klasyczną (stąd hiszpańska nazwa marki). Rozwijając się, firma zaczęła produkować gitary elektryczne i basowe, z których jest najbardziej znana obecnie. Fernandes Guitars jest aktualnie największym producentem gitar w Japonii. W 1992 roku firma rozpoczęła podbój świata, zakładając biuro w Los Angeles w USA. Wkrótce przystępne cenowo wyśmienite instrumenty z logo Fernandes zaczęły podbijać Amerykę.


Pomimo, iż marka FERNANDES jest wciąż znana niewielu polskim muzykom to na rynkach światowych jest jedną z wiodących. FERNANDES produkuje gitary elektryczne o menzurze i kształcie zbliżonym do typowego LP jak również instrumenty typu Strat i Super Strat. W swej ofercie FERNANDES posiada zarówno instrumenty dla uniwersalne jak i przeznaczone do ciężkiej, metalowej gry. Wiele kształtów gitar jest niezwykle oryginalnych i stanowi swoisty znak rozpoznawczy marki. W ofercie znajdują się ciekawe gitary akustyczne, elektroakustyczne i elektroklasyczne oraz kilka modeli gitar basowych.

FERNANDES jest również autorem unikalnego, opatentowanego rozwiązania o nazwie SUSTAINER. Instalowany w wybranych modelach gitar, dostępny jest również jako zestaw "kit". SUSTAINER jest rewolucyjnym urządzeniem, pozwalającym w nieskończoność wydłużyć sustain gitary elektrycznej, otwierając muzykom nową, niezwykle szeroką paletę możliwości brzmieniowych.

Instrumenty FERNANDES zdobyły uznanie wielu znanych muzyków, wśród nich są: Robert Fripp i Adrian Belew z King Crimson, Robert Trujillo - basista zespołu Metallica, Steve Stevens, Mike Clark z Suicidal Tendencies, Dave Navarro - obecnie gitarzysta Jane's Addiction i wielu, wielu innych. Praktycznie każdy liczący się gitarzysta wyposaża przynajmniej jedną ze swych gitar w Fernandes Sustainer, niech za przykład służą Steve Vai, The Edge z U2, Kerry King ze Slayera i inni.www.fernandesguitars.com

Produkty

Pokaż więcej
Wszystkie