Powersoft na Prolight & Sound

2019-04-01
- - -

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska marki Powersoft podczas zbliżających się targów Prolight & Sound, które będą się odbywać od 2 do 5 kwietnia 2019 r. we Frankfurcie nad Menem.

Powersoft zaprezentuje bogaty wachlarz nowości w dziedzinie profesjonalnych rozwiązań audio. Są to: nowy wzmacniacz X4L, platforma LOTO DSP, interfejs DSP-Lite ETH i aktualizacja aplikacji mobilnej Snapshot Selector.

Można będzie zobaczyć również produkty o ugruntowanej na rynku pozycji, łącznie z nowymi wzmacniaczami  serii T.

Specjaliści z Powersofta będą do dyspozycji na stoisku nr G40 w hali 8.0Zapraszamy także do kontaktu z nami na miejscu podczas dni targowych: Maciej Szewczyk: +48 505 615 726, Kuba Monkiewicz: +48 504 256 664.

X4L
X4L, uzupełniający flagową i świetnie przyjętą serię X,  został opracowany z myślą o zasilaniu współczesnych przetworników niskotonowych, oferujących bardzo wysoki SPL, ale wymagających od wzmacniacza równie wysokich napięć, aby wykorzystać swój pełny potencjał. X4L dostarcza do obciążenia napięcie 300 V (szczytowo), co w znaczącym stopniu przekłada się na słyszalne rezultaty w pracy przetworników.  
Przetworniki tego typu mają naturę reaktancyjną, co oznacza, że duża część energii do nich dostarczona jest odzyskana, ponieważ wraca w kierunku wzmacniacza. Stawia to dodatkowe wymagania, jeśli chodzi o konstrukcję wzmacniacza, ale dzięki temu można zaoszczędzić 2 – 4 dB mocy. To sprawia, że wzmacniacz jest jeszcze bardziej efektywny.

“W trakcie naszych badań a także rozmów z producentami przetworników stało się jasne, że wzmacniacz pokroju X4L jest kolejnym naturalnym krokiem w kierunku zasilania najnowszych rozwiązań w tej dziedzinie” stwierdził Klas Dalbjörn, product manager Powersoft’a. Nawet w zastosowaniach, w których tak wysoka moc nie jest konieczna, X4L pozostaje bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem. Ilustruje to możliwość dostarczenia tej samej lub nawet większej mocy do większej liczby równolegle połączonych przetworników, niż w przypadku słabszych wzmacniaczy, co pozwala zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i przestrzeń ładunkową.

Wzmacniacz X4L oferuje również dużą elastyczność dzięki pięciu złączom wyjściowym, pozwalającym na podłączenie wielu możliwych konfiguracji głośników bez użycia dodatkowych paneli czy przejściówek. Przykładowo kanały 1 i 2 napędzają  układ kardioidalny subwooferów, a kanały 3 i 4 baterię dwudrożnych frontfilli połączonych równolegle.
"W takiej konfiguracji" - komentuje Dalbjörn - "X4L jest w stanie dostarczyć  1 dB więcej mocy chwilowej do dwóch najbardziej obciążonych kanałów, czyli w tym przypadku subwooferów.”

Rozwiązania OEM
LOTO jest zaawansowaną platformą DSP oferującą 1-2 wejścia / 4 wyjścia, zaprojektowaną specjalnie z myślą o zapewnieniu najlepszego DSP zestawom aktywnym. Jest dostępna w dwóch wersjach: Basic i Advanced. Obie oferują tę samą, znaną już z serii X, platformę DSP – parametryczne filtry cosinusowe, korekcję IIR i FIR (również FIR definiowane przez użytkownika) a także limitery TruePower, RMS i Peak, aktywną kontrolę współczynnika tłumienia i pomiar impedancji obciążenia w czasie rzeczywistym. Wszystko oczywiście pod baczną kontrolą oprogramowania ArmoniaPlus. LOTO Advanced poszerza swoje możliwości dzięki dodatkowym wejściom - 2xAES3 na złączach XLR, a także 2 wejścia i 2 wyjścia w standardzie Dante. Dzięki kompatybilności z Digimod PFC2- PFC4, IpalMod, rodziną Litemod I modułami Minimod4, LOTO jest idealne do każdej aplikacji wymagającej wysokiej jakości DSP i cyfrowego audio. Stanowi idealne rozwiązanie dla wysokiej klasy aktywnych systemów wielodrożnych, konwencjonalnych i liniowych – wszędzie tam, gdzie są wymagane jakość i pełna kontrola.
 
“Wraz z wprowadzeniem platformy LOTO Powersoft będzie mógł zaoferować produkt OEM oferujący te same możliwości przetwarzania sygnału, co w przypadku najwyższych modeli znanych dobrze wzmacniaczy serii X. Pozwoli to na stworzenie mocnego i elastycznego ekosystemu Powersoft, z łatwością sterowanego z poziomu oprogramowania Armonia Plus” - twierdzi Giacomo Previ, Global Sales Manager Powersoft’a dla produktów OEM.
 
DSP-Lite ETH jest kością DSP oferującą 1-2 wejścia i 3 wyjścia zaprojektowaną dla modułów LiteMod, MiniMod4 i DigiMod PFC2/PFC4, oferującą kompaktowy panel wejściowy, umożliwiający konfigurację 1 wejście plus „podaj dalej” lub dwa wejścia mono czyli stereo.
Wbudowany port Ethernet pozwala kontrolować zasoby DSP-Lite ETH bezpośrednio z komputera z zainstalowanym oprogramowaniem ArmoniaPlus i umożliwia zapisanie ustawień w czterech dostępnych w urządzeniu komórkach pamięci (dostępnych do wyboru również z panelu urządzenia). Dzięki kompatybilności z platformą Powersoft Integration Kit , DSP-Lite ETH stanowi mocną a jednocześnie atrakcyjną cenowo i łatwą w obsłudze propozycję, zarówno dla projektanta jak i użytkownika końcowego.

Snapshot Selector
W trakcie targów oprócz nowych propozycji sprzętowych pojawi się również uaktualnienie popularnej aplikacji Snapshot Selector, która ujrzała światło dzienne z końcem 2017 roku. Darmowa i prosta w użyciu aplikacja będzie teraz dostępna dla urządzeń iOS. Pozwala ona użytkownikom Powersoft’ów serii X, Ottocanali DSP+D oraz T błyskawicznie przywoływać zapisane ustawienia przez podłączenie swojego telefonu do wzmacniacza za pośrednictwem frontowego portu USB. Aplikacja ta sprawia, że urządzenia Powersoft są jeszcze bardziej przyjazne dla użytkownika.
 
T Series
Po wspaniałym przyjęciu na targach NAMM, kolejna nowa propozycja Powersoft’a dla firm nagłośnieniowych, seria T, będzie także zaprezentowana uczestnikom targów we Frankfurcie.
Seria T składa się z wersji dwu i czterokanałowych, które mogą oddać łącznie 3,000 W lub 6,000 W w zakresie od 750 W do 3,000 W  na kanał. Cała ta dobroć oczywiście w obudowie 1U.
Wszystkie modele mogą dostarczyć do obciążenia to samo napięcie szczytowe i napędzać pojedyncze zestawy o impedancji 8 czy 16 omów, osiągając maksymalny SPL. To sprawia, że seria T staje się bardzo atrakcyjna w małych systemach, gdzie nie ma połączeń równoległych. Wysokie zasoby napięciowe mogą być również wykorzystane do podziału mocy pomiędzy kanałami (power sharing) w aplikacjach bi-amp lub przy zasilaniu tym samym wzmacniaczem subów z pasywnymi topami.

Poza wejściami analogowymi seria T oferuje również wejscia AES3 oraz Dante, które są zoptymalizowane do redystrybucji sygnału do pozostałych wzmacniaczy w sieci bez potrzeby używania dodatkowych urządzeń sieciowych. Każdy z modeli wspiera funkcję grupowego EQ, pozwalającą na jednoczesną regulację wielu kanałów oddzielnych urządzeń. Dodatkowo mamy też filtry FIR I całą bibliotekę presetów znaną z serii X.Do zobaczenia na targach!

POKAŻ WSZYSTKIE