ES 503 - nowy system aktywny od dbTechnologies

2015-07-06
- - -

Od lipca w ofercie polskiego dystrybutora dostępna będzie nowość od włoskiego dbTechnologies, zaprezentowana na ostatnich targach we Frankfurcie. ES 503 (Entertainment System), bo o nim mowa to kompletny, ultra mobilny i banalnie prosty w użytku aktywny zestaw nagłośnieniowy o wszechstronnym zastosowaniu.

Zestaw szybkiego reagowania
System składa się z 3 elementów – 2 pełnozakresowych kolumn (każda wyposażona w 4 3-calowe głośniki) oraz 12-calowego subbasu z bass-reflex, wbudowanym modułem wzmacniacza Digipro G3® o mocy 1000 Watt,  automatycznym zasilaczem i 3-kanałowym mikserem z funkcją Bluetooth®. Poziom ciśnienia akustycznego dla całości wynosi 121 dB SPL. Potężny procesor DSP – kontrolowany przez zaawansowany interfejs użytkownika z wyświetlaczem OLED – zarządza zarówno pokryciem całego systemu, jak wszystkimi funkcjami miksera, czyniąc z ES 503 wszechstronny system o świetnej wydajności dźwięku. Konstrukcja kolumn pozwala uzyskać pionowe asymetryczne pokrycie i dostosować system do warunków pracy (w tym do siedzącej, jak stojącej publiki), z uwzględnieniem funkcji anti-feedback.


"Me, Myself and Us"
Inne cechy, które wyróżniają zestaw nagłośnieniowy ES 503 oraz podkreślają jego mobilny charakter, to modułowa budowa i prostota montażu. Całość systemu mieści się w wygodnym, przenośnym pokrowcu. Łatwy montaż wszystkich elementów zapewniają wbudowane gniazda Speakon™ oraz możliwość łączenia satelit w pary, tworząc większe moduły dla różnych konfiguracji.


Możliwe konfiguracje:


1. tryb MONO – dwie satelity połączone modułowo i podłączone do subwoofera,


2. tryb STEREO – satelity rozłączone i działające pojedynczo jako strony L/R z niezależnym subwooferem (w tym trybie możliwe jest też podpięcie subwoofera do jednej z satelit),


3. tryb DOUBLE – łączymy dwa moduły mono ES 503 (w każdym po jednym subbasie na stronę i 4 satelity połączone modułowo w 2 pary). W tej konfiguracji jeden z zestawów mono podaje sygnał drugiemu, a wszystko dzięki zintegrowanemu, symetrycznemu kanałowi wyjścia. Wszelkie zmiany ustawień w trybie DOUBLE wprowadzamy z pozycji miksera dominującego modułu mono, który przejmuje sterowanie nad całością systemu.


W ten sposób, dzięki parametrom i możliwościom adaptacyjnym zestawu ES 503 otrzymujemy wszechstronny i przyjazny użytkownikowi system podręcznego nagłośnienia, zaprojektowany z myślą o mobilności przez inżynierów dbTechnologies.
Obejrzyj video promujące ES 503
POKAŻ WSZYSTKIE