TESTY dBTECHNOLOGIES

                                                        

DB TECHNOLOGIES

LiveSound&Installation
Styczeń 2015
autor: Marek Kozik

"Najmniejszy zestaw w serii FLEXSYS włoskiej marki dBTechnologies – F8 – jest estetycznym, solidnym oraz profesjonalnie wykonanym urządzeniem. Wyposażenie obudowy w punkty montażowe pozwala na dowolne podwieszanie zestawu. Rodzaj brzmienia oraz jego moc dedykuje go do nagłośnień małych zespołów, sal prób czy lokali"

dBTechnologies DVX DM28  
LiveSound&Installation
Grudzień 2014
autor: Marek Kozik

"Najmniejszy z serii aktywnych zestawów głośnikowych i monitorów DVX włoskiej
firmy dBTechnologies okazuje się całkiem mocnym ogniwem w łańcuchu. Można nawet pokusić się o nazwanie go „czarnym koniem” serii. Mile zaskoczy się każdy, kto, tak jak ja, w pierwszej chwili oceni DM28 tylko po gabarycie. Na początku konstrukcja zwraca uwagę estetyką, profesjonalizmem wykonania
oraz niskim profilem obudowy. Następnie do głosu dochodzi mobilność odsłuchu – DM28 jest wręcz leciutki i bardzo poręczny, co wynika z zastosowania głośników z magnesami neodymowymi oraz sklejki o grubości 15 mm. Odsłuch dysponuje sporą mocą, co zapewni mu „przebicie się” na nawet dość głośnej scenie. Bardzo dobre i uporządkowane brzmienie to kolejny atut monitora. DM28 to dobry wybór dla wokalistów oraz gitarzystów, skrzypków czy saksofonistów."

dBTechnologies OperaDX912BL+SUB 15H 
LiveSound&Installation
Paźdzeirnik 2014
autor: Marek Kozik
"OPERA 912BL oraz SUB 15H włoskiej firmy dBTechnologies to bardzo ciekawy i uniwersalny komplet. OPERA jest zestawem, który w pomieszczeniach – przy nagłaśnianiu źródeł dźwięku nie wymagających naprawdę sporego „kopa” w dole pasma – śmiało może pracować solo. Tak zakres zasięgu wysokich tonów, jak i przygotowanie presetu wzmacniającego brzmienie dołu pasma to udowadnia 
W zestawie szerokopasmowym i subbasie zastosowano ciekawe rozwiązania technologiczne, jak pochyła ścianka głośnika lub asymetryczny horn. Rozwiązania te niewątpliwie pozytywnie wpływają na jakość odtwarzania materiału. Podparcie zestawów OPERA 912BL subbasami SUB 15H tworzy już „pełnoprawny” system nagłośnieniowy, który – z uwagi na sporą moc i duży SPL – pozwoli również nagłośnić niewielkie plenery. Oczywiście nowy subwoofer dBTechnologies można wykorzystywać również w innych aplikacjach – dzięki DSP z 56-bitowym przetwarzaniem można skorzystać zarówno z wbudowanego crossovera, jak i dopasować subbas fazowo/czasowo do pozostałych składników systemu, na co pozwala regulowane opóźnienie sygnału (plus odwracanie polaryzacji). Przy tym wszystkim jest on stosunkowo niewielki gabarytowo i dość lekki.
Obydwa zestawy są wzorowo i estetycznie wykonane, co nie jest bez znaczenia, bowiem świadczy o solidnym podejściu do konstrukcji. Trzeba zwrócić również uwagę, że zestawy zostały wykonane we Włoszech. Europejski rodowód ma przełożenie na cenę, ale również na jakość, a z drugiej strony – jeśli już jesteśmy przy cenie – to nie odbiega ona bynajmniej wcale od konkurencyjnych produktów, które niekoniecznie są made in UE czy choćby made in USA (nie mówimy tutaj oczywiście o zestawach totalnie niskobudżetowych)".

                   

dBTechnologies OPERA915DX
Estrada i Studio
Kwiecień 2013
autor: Artut Kraszewski
"915DX to świetnie brzmiące, doskonale wykonane i funkcjonalne zestawy głośnikowe, przeznaczone dla użytkowników szukających czegoś naprawdę głośnego w stosunkowo niedużej cenie. Ich dźwięk jest czysty i klarowny bez względu na to, z jakim poziomem SPL przyjdzie nam grać".