Audient

Audient to uznany na świecie brytyjski producent zaawansowanych interfejsów audio, referencyjnych przedwzmacniaczy mikrofonowych oraz doskonałych, analogowych konsolet studyjnych, zaprojektowanych z myślą o wysokich wymaganiach profesjonalistów.

Produkty Audient cechuje szczególne podejście ich twórców do jakości dźwięku, która jest głównym wyznacznikiem przy projektowaniu oraz doborze komponentów do urządzeń tej brytyjskiej marki. Zapewnia to doskonałe rezultaty w tworzeniu i edycji materiału dźwiękowego oraz rozbudowane możliwości obsługi, przy zachowaniu optymalnych cen.

Główna siedziba firmy mieści się w Hampshire w Wielkiej Brytanii. Marka została założona w 1997 roku przez Davida Deardena i Garetha Daviesa. Wcześniej związani byli z DDA – firmą znaną z projektowania konsolet mikserskich w latach 80. i 90. XX w. Zdobywali doświadczenia projektując konsole w studiach nagrań m. in. dla Johna Lennona, Ringo Starra, czy George’a Harrisona. Po latach doświadczeń zdecydowali się założyć nową markę i zaprojektować własną, wydajną konsoletę analogową. Tak powstał flagowy produkt Audient – ASP8024 – wielkoformatowa konsola analogowa, znana z intuicyjnej obsługi i rewelacyjnego brzmienia. Po dwudziestu kilku latach oryginalny projekt jest nadal oferowany – w ulepszonej formie – jako Heritage Edition.

Najpopularniejsze produkty Audient to gama doskonałych interfejsów audio – nowych wersji iD4 MKII czy iD14 MKII oraz klasycznych modeli iD22 i iD44. Łączą one wyróżniające się na tle konkurencji cechy z możliwościami brzmieniowymi pochodzącymi z wielkoformatowych konsolet brytyjskiego producenta. Są to m. in. zaawansowane preampy w klasie A, identyczne jak w konsolecie ASP8024 i bezkonkurencyjnie pod względem jakości przetworniki, które przewyższają parametrami konkurentów w podobnym przedziale cenowym, autorską technologię Scroll Control, pozwalającą precyzyjnie regulować parametry w DAW za pomocą głównego potencjometru interfejsu, a także wejścia DI, oparte o dyskretny układ JFET. Równie popularnymi modelami są dwa interfejsy audio EVO 4 oraz  EVO 8 skierowanymi głównie do youtuberów i podcasterów. Charakteryzują się one prostą konfiguracją nagrywania treści audio z komputera dzięki możliwości routingu sygnału poprzez wirtualne złącza Loopback oraz funkcją Smartgain, ułatwiającą wysterowanie nasycenia źródła dźwięku. Tak samo jak seria iD, EVO posiadają wysokiej jakości przetworniki A/D zapewniające szeroką dynamikę realizowanych nagrań. Ponadto w ofercie Audient znajdziemy 2 modele 8-kanałowych, studyjnych preampów mikrofonowych zamkniętych w obudowach 1U. Pierwszy z nich to ASP800 – wyposażony w dwa wejścia instrumentalne oparte o dyskretny układ JFET, dwa kanały retro z regulowaną saturacją HMX i IRON oraz wyjście cyfrowe ADAT.  ASP880 to profesjonalny preamp wyposażony w 2 wejścia instrumentalne oparte o dyskretny układ JFET, zmienną impedancję wejściową i płynnie regulowany filtr górnoprzepustowy. Dodatkowo na jego pokładzie znajdziemy wyjścia cyfrowe ADAT, AES i SPDiF. Podstawą tych dwóch urządzeń są przedwzmacniacze w klasie A stosowane we flagowej konsolecie Audient. Ofertę dedykowaną studyjnym (i nie tylko) profesjonalistom uzupełnia zaawansowany system zarządzania monitorami ASP510, wykonany z najwyższej jakości komponentów. Pozwala on na obsługę do 3 źródeł surround (w tym 5.1) i 3 źródeł stereo jednocześnie.

Warty wyróżnienia jest jeden z nowszych produktow brytyjskiej firmy czyli SONO – rewolucyjny interfejs audio dla gitarzystów. Pierwszy, który połączył w jednym urządzeniu prawdziwie analogową sekcję przedwzmacniacza lampowego z analogową korekcją barwy. Urządzenie wyposażone jest w symulacje wzmacniaczy, kolumn gitarowych lub pomieszczeń, mikrofonów czy też sposobu omikrofonowania. Wszystkie symulacje działają na pokładowym procesorze DSP. Dzięki temu gitarzysta może ćwiczyć bez potrzeby podłączania SONO do komputera, a nawet wykorzystać go na scenie. To właśnie te cechy sprawiły, że SONO został wyróżniony przez magazyn Music Radar nagrodą dla najlepszego produktu gitarowego podczas targów NAMM Show 2019, USA.

Zobacz katalog:

©SoundTrade 2021 Realizacja: AldarteWeb / code: estinet.pl