EAW

EAW – Eastern Acoustic Works to uznany producent zaawansowanych technologicznie systemów nagłośnieniowych i procesorów akustycznych obecny w branży pro audio od 1978 r.

Firma EAW powstała w 1978 roku w stanie Massachusetts. Założona przez Kennetha Bergera oraz Kentona Forsythe’a zyskała rozgłos w 1985 roku w momencie skonstruowania systemu KF850. Przez wiele lat był on standardem w profesjonalnych zastosowaniach koncertowych i zapewnił zaufanie do marki w świecie przemysłu muzycznego. Przez wiele kolejnych lat inżynierowie tworzyli wyjątkowe rozwiązania dla wielu klientów o różnym profilu potrzeb, czy to kluby muzyczne, czy też miejsca kultu.

Sprzęt EAW sprawdza się zarówno na dużych plenerowych scenach, jak i w salach koncertowych. Produkty z logo amerykańskiego producenta wykorzystywane są w zastosowaniach klubowych czy też obiektach użyteczności publicznej, jak stadiony, obiekty sakralne, teatry i parki rozrywki. Najbardziej znane technologie wdrożone przez inżynierów EAW to m.in. wysoce innowacyjne rozwiązania kierunkowania wiązki dźwięku wykorzystywane w systemach nagłośnienia serii Adaptive. Cechuje je niesamowity poziom generowanego ciśnienia akustycznego. W ofercie marki występują zarówno systemy liniowe, jak i aktywne oraz pasywne kolumny szerokopasmowe do zastosowań instalacyjnych i przenośnych.

Katalogi:

©SoundTrade 2021 Realizacja: AldarteWeb / code: estinet.pl