Tannoy

Tannoy, jedna z marek wchodząca w skład koncernu Music Tribe, to uznany producent wysokiej jakości głośników o szkockim rodowodzie, który zasłynął jako twórca legendarnego przetwornika Dual Concentric™, a w późniejszych latach dzięki autorskiej technologii iDP™ (Interactive Digital Programming).

Produkty niewielu firm miały tak znaczący wpływ na rzeczywistość, że ich nazwy wchodziły do powszechnego użycia jako nazwy własne innowacyjnych przedmiotów. Dotyczy to takich przykładów jak Biro – synonim długopisu w języku angielskim czy Hoover – oznaczający odkurzacz. Na polu rozwiązań audio, Tannoy zaistniał w podobny sposób dzięki niewątpliwemu sukcesowi w rozwijaniu pierwszych systemów urządzeń rozgłoszeniowych, a następnie kontynuując dominację w pionierskich rozwiązaniach audio. Słowo “Tannoy” jest synonimem dźwięku, a w słownikach definiowane jest powszechnie jako “system komunikacji wyposażony w głośniki, stosowany do emitowania ogłoszeń w budynkach publicznych”. Zwrot “Over the Tannoy” stosowany jest zaś do opisu dokonywania ogłoszeń publicznych Wielkiej Brytanii i innych krajach anglosaskich.

Firma powstała w londyńskiej dzielnicy Dulwich, jako Tulsemere Manufacturing Company, a bezpośrednim bodźcem dla jej dynamicznego rozwoju było wprowadzenie pierwszych programów radiowych w Londynie. Rodowód marki związany jest z prostownikiem wynalezionym przez założyciela firmy – Guya Fountaina, utworzonego ze stopu tantalu i ołowiu. Ten stop tantalu i ołowiu (Tantalum-Lead Alloy) stał się podstawą słynnej obecnie na całym świecie nazwy Tannoy.

Działająca ponad 90 lat firma Tannoy specjalizuje się obecnie w produkcji systemów rozgłoszeniowych i głośników instalacyjnych, studyjnych monitorów o doskonałym stosunku jakości do ceny. Znana jest również na rynku systemów hifi, przede wszystkim dzięki hi-endowej linii Prestige.

©SoundTrade 2021 Realizacja: AldarteWeb / code: estinet.pl