Hamilton Stands

W branży statywy Hamilton, znane są na całym świecie od ponad 130 lat. Pozostają  wciąż symbolem solidności i uniwersalności. Od jesieni 2012 roku firma SoundTrade została dystrybutorem produktów Hamilton w Polsce. Z nadzieją, że wyroby z logo Hamilton będą Państwu służyć przez lata, polecamy je wszystkim miłośnikom muzyki.

Niezwykle ciekawa historia firmy Hamilton rozpoczyna się w roku 1883. Wówczas dwie rodziny: Krauth i Benninghofen rozpoczynają swoją działalność w miejscowości Hamilton w stanie Ohio (USA). Tworzą początkowo niewielką manufakturę zajmującą się projektowaniem i wytwarzaniem różnorodnych statywów. Głównym odbiorcą ich wyrobów był rodzący się wówczas przemysł muzyczny, którego uwaga koncentrowała się na potrzebach orkiestr jazzowych. Jednym z pierwszych patentów firmy Hamilton był, datowany na rok 1898, statyw na nuty. Następne lata przynoszą kolejne, często niezwykle i – jak na tamte czasy – innowacyjne rozwiązania (będące obecnie klasycznymi). Wśród nich m.in.: statywy do instrumentów dętych, smyczkowych i perkusyjnych.

Przez dziesięciolecia firma kilkakrotnie zmieniła właścicieli by w styczniu 2006 roku trafić w ręce muzyka i weterana branży: Billa Carpentera. Wizja i pasja Billa oraz jego zdolności menedżerskie przyczyniły się bezpośrednio do dalszego rozwoju firmy. Z siedzibą w zabytkowym miasteczku Lebanon w stanie Ohio, firma dobiera uważnie partnerów, chcąc zapewnić najwyższą jakość oraz jak najbardziej przystępne ceny produktów Hamilton. Różnorodna oferta obejmuje obecnie statywy gitarowe, do instrumentów dętych, perkusyjnych, a także do instrumentów klasycznych oraz liczne modele przenośnych statywów mikrofonowych.

©SoundTrade 2021 Realizacja: AldarteWeb / code: estinet.pl