TC Electronic

TC Electronic to założona w Danii firma, którą do życia w roku 1976 powołało dwóch braci, Kim i John Rishøj, którzy przez kilka pierwszych lat własnoręcznie projektowali i wytwarzali efekty gitarowe.

Dzięki konsekwencji działania oraz innowacyjnemu podejściu stworzyli w 1985 roku delay rackowy TC 2290, który szybko zyskał rangę topowego, dzięki czemu łatwiej byłoby policzyć te studia nagraniowe, w których nie był używany do nagrań niż te, w których był na stałym wyposażeniu. Obecnie firma dysponuje olbrzymią ofertą najlepszych efektów, multiefektów i procesorów dźwięku – zarówno podłogowych, jak typu rack.

Słynąca z efektów instrumentalnych oraz kompletnego zaplecza dla basistów, gitarzystów i producentów muzycznych, duńska firma TC Electronic zyskała miano kultowej, a wśród jej użytkowników i endorserów znajdziemy czołówkę światka muzycznego, jak: Andreas Kisser (Sepultura), Andy Summers (The Police), Brent Hinds i Bill Kelliher (Mastodon), Brian May (Queen), James „Munky” Shaffer i Brian „Head” Welch (Korn), John Petrucci (Dream Theater) oraz wielu, naprawdę wielu innych. Lista artystów związanych z marką TC Electronic jest tyleż samo długa, co różnorodna stylistycznie.

©SoundTrade 2021 Realizacja: AldarteWeb / code: estinet.pl