dBTechnologies na festiwalu Reggae on the Mountain w Kalifornii

2018-08-06
- - -

dBTechnologies wybrano jako główny system nagłośnienia festiwalu Reggae on the Mountain, który odbył się 14 i 15 lipca br. w Kalifornii. 

Aby zapewnić najlepszą jakość dźwięku w tak wyjątkowej przestrzeni, na głównej scenie umieszczono VIO L210 - po 5 modułów na stronę,stackowanych na scenie i podpartych układem kardioidalnym siedmiu subów ViO S318. Jako sidefill pracowały po jednej Ingenii IG3T i basie DVA 1518. System monitorowy składał się z dwóch DVX DM12TH, sześciu DVX DM12 i kompletu DVA S1518 + DVX 15HP jako drumfill. Dodatkowo strefa VIP dogłaśniana była za pomocą dwóch Ingenia IG1T, zapewniając idealne pokrycie i jakość dźwięku.

Druga scena miała do dyspozycji po dwie Ingenia IG3T i po dwa basy DVA S1518 na stronę.

"Tegoroczny festiwal był legendarnym wydarzeniem. Ludziom bardzo podobały się koncerty Toots & The Maytals, Barrington Levy i innych. Muzyka nigdy nie brzmiała klarowniej i czyściej, dzięki najnowocześniejszemu systemowi dźwiękowemu dostarczanemu przez dBTechnologies."- mówi Amit Gilad, jeden z organizatorów festiwalu.

W przeszłości mieliśmy problemy z monitorami, które się przegrzewały, ale w tym roku nie musieliśmy się o to martwić, dzięki technologii dBTechnologies"- mówi monitorowiec Stephane Dumont.

„Dwa dni w pełnym słońcu i bez problemów. Wszyscy artyści pokochali dźwięk na scenie, a system nie wymagał żadnego EQ. Po prostu niesamowite, bezstresowe doświadczenie z dB” - mówi Matt Smyrnos, którego firma, Kilroy's Lighting and Production, jest z Reggae on the Mountain od samego początku. - "System dBTechnologies wspaniale wpisał się w charakter koncertów reggae. Mieliśmy 10 zespołów w ciągu dwóch dni, 70 artystów na scenie przez cały festiwal i żadnych reklamacji. Zestawy są małe i kompaktowe, ale mają ogromną moc. Główny system zagrał na odległość 60 metrów. To niesamowite, jak bardzo jest wydajny."

Festiwal „Reggae on the Mountain” powstał 9 lat temu z inicjatywy współzałożycieli wytwórni Label 27, Brooksa Ellisa i Amita Gilada. Odbywa się w pięknej scenerii Kanionu Topanga, 30  mil od centrum Los Angeles.

Fot. z oficjalnych materiałów dBTechnologies

POKAŻ WSZYSTKIE