NX - NOWA SERIA WZMACNIACZY BEHRINGER

2018-08-07
- - -

Na polskim rynku pojawiła nowa seria cyfrowych wzmacniaczy mocy Behringer.

Na początek do sprzedaży weszły modele NX1000 i NX3000.

NX charakteryzuje się przede wszystkim zwiększoną wydajnością, w porównaniu do konwencjonalnych projektów wzmacniaczy, emitując przy tym znacznie mniej ciepła, co z kolei nie wymaga montowania w obudowie masywnych radiatorów i ciężkich transformatorów toroidalnych, stosowanych zwykle w tradycyjnych wzmacniaczach. Dlatego nowe wzmacniacze cechuje bardzo niewielka waga: NX1000 to 3,3kg a NX3000 to 3,5kg.

Dzięki limiterowi "Zero-Attack” osiągnięto maksymalny poziom sygnału na wyjściu, przy równoczesnej doskonałej ochronie przed przeciążeniem.

Najważniejszą nowinką w nowej serii jest technologia SMART SENSE (kompensacja impendancji). Opanowuje ona moc generowaną przez wzmacniacz klasy D, zapewniając znacznie lepszą charakterystykę w pełnym zakresie częstotliwości, z bardzo dynamicznym basem i jeszcze gładszą reprodukcją w obrębie wysokich częstotliwości. Uzyskany wynik wzmocnienia nie jest już zależny od rzeczywistego obciążenia na wyjściu, gdyż jest przekładany idealnie liniowo właśnie dzięki kompensacji impedancji. Konstrukcja w serii NX ma również znacznie wyższy współczynnik tłumienia, zapewniający lepszą kontrolę wzmacniacza nad głośnikiem, co zapewnia lepszą reprodukcję dźwięku, szczególnie w obszarze niskich częstotliwości.

Szczegóły:

NX1000

NX3000

POKAŻ WSZYSTKIE