Audient iD24 – Witamy w rodzinie!


Brytyjski producent rozwiązań studyjnych zaprezentował kolejny nowy produkt! Tym razem jest to interfejs audio iD24, który obsługuje 10 wejść oraz 14 wyjść. Zaprojektowany specjalnie po to, żeby nagrania brzmiały jeszcze lepiej dopełnia ofertę urządzeń z serii iD, plasując się skalą między niezwykle popularnym iD14, a wprowadzonym niedawno do produkcji iD44.

Andy Allen z firmy Audient tak opowiada o nowej propozycji:

„iD24 został zaprojektowany z myślą o producentach muzycznych oraz realizatorach studyjnych. Połączyliśmy niesamowitą jakość dźwięku z prostotą obsługi, dodając jednocześnie nowe funkcje skierowane do profesjonalistów, np. zbalansowane inserty, możliwość rozbudowy systemu przez łącze ADAT czy konfigurowalne przyciski.”

Na pokładzie iD24 znajdują się dwa najwyższej jakości przedwzmacniacze mikrofonowe oparte na tych samych układach, które znaleźć można m.in. we flagowych konsoletach miksujących ASP8024-HE. Konwersja sygnału oparta jest na wysokiej klasy 32-bitowych  przetwornikach DAC, które zapewniają rewelacyjny zakres dynamiki na poziomie 126 dB!

„Pragnęliśmy, aby użytkownicy naszych interfejsów byli w stanie usłyszeć swój materiał audio z najwyższą możliwą przejrzystością i precyzją. Możliwość wyłapania najmniejszych nawet detali może stać się fundamentalną przewagą w podejmowaniu odpowiednich decyzji w trakcie nagrywania i miksu.”

Współczesne realia wymagają od producentów dostosowywania się do różnych sytuacji. iD24 ma więc możliwość rozszerzenia systemu o kolejne kanały poprzez złącze optyczne. Umożliwia to więc zwiększanie skali systemu, tak aby odpowiednio zrealizować nagranie zestawu perkusyjnego czy nawet całego zespołu grającego na żywo.

Kolejnym ważnym elementem, który czyni iD24 tak ciekawy uniwersalnym rozwiązaniem, jest zaimplementowanie do układu zbalansowanych złącz insertowych. Ofertuje to możliwość integracji zewnętrznych urządzeń, takich jak ulubione efekty FX czy nawet jeśli jest taka potrzeba zastosowanie zewnętrznych preampów mikrofonowych.

Komfort pracy zapewnią trzy konfigurowalne przyciski, do których można przyporządkować takie funkcje jak wybór wyjścia monitorowego, talkback, odwrócenie polaryzacji oraz tryb mono.

Więcej o interfejsie iD24 można przeczytać >TUTAJ<

©SoundTrade 2021 Realizacja: AldarteWeb / code: estinet.pl