Nowe mikrofony instrumentalne beyerdynamic

Mikrofon TG I51 i druga generacja mikrofonu TG D70 to nowe, doskonałe rozwiązania dla nagrań instrumentalnych w ofercie niemieckiego producenta

Firma beyerdynamic rozszerzyła właśnie swoją serię profesjonalnych mikrofonów Touring Gear (TG) o dwa nowe produkty. Dynamiczny mikrofon do bębna basowego TG D70 i mikrofon instrumentalny TG I51 wyróżniają się czystym spektrum brzmienia i solidną konstrukcją. Oba mikrofony wytwarzane są z wysokiej jakości materiałów w niemieckiej fabryce beyerdynamic w Heilbronn. Każdy z nowych mikrofonów posiada wytrzymałą obudowę z odlewu cynkowego i kompaktową konstrukcję, dzięki czemu wyróżnia się zarówno w studiu, jak i na scenie. beyerdynamic zaprosił Josta Nickela, perkusistę funkpopowego zespołu Jan Delay & Disko No. 1, aby został pierwszym muzykiem, który przetestuje nowe mikrofony podczas sesji nagraniowej w studiu firmy.

TG D70 – bezkonkurencyjny do bębnów basowych

Znany mikrofon TG D70 drugiej generacji to specjalista wśród mikrofonów perkusyjnych. Ten wielkomembranowy mikrofon został zaprojektowany specjalnie do nagrywania brzmień bębna basowego. Z jego pomocą nagrywanie partii perkusyjnych staje się szybkie i łatwe. TG D70 posiada kompaktowy rozmiar, dzięki czemu zmieści się w praktycznie każdym otworze typowego bębna basowego. Mikrofon można również wykorzystać do nagrywania dźwięków cajona lub gitary basowej.

TG I51 – uniwersalny zestaw możliwości

Uniwersalny model TG I51 wydobywa to, co najlepsze w każdym instrumencie – od werbla i perkusji po wzmacniacze do gitary elektrycznej czy też instrumenty dęte blaszane. Mikrofon zadziwi użytkownika niezwykłą jakością dźwięku. Ten smukły mikrofon z krótkim trzonkiem można łatwo mocować do statywu lub werbla za pomocą popularnego uchwytu beyerdynamic MKV 87. Mikrofon wzbogaca uniwersalny zestaw narzędzi wykorzystywanych przez producentów i realizatorów dźwięku, znacząco ułatwiając im pracę.

Legendarna kapsuła M88 w nowym kształcie

Wykorzystanie słynnej kapsuły beyerdynamic M88 w drugiej generacji mikrofonu TG D70 przenosi jakość brzmienia na nowy, nieosiągalny przez jego poprzednika poziom. System kapsuły posiada elastyczne zawieszenie zapobiegające przenoszeniu drgań z podłoża poprzez statyw. Legendarna kapsuła mikrofonowa wyróżnia się naturalnym, krystalicznie czystym dźwiękiem.

Precyzja w hałaśliwym otoczeniu

Charakterystyka hiperkardioidalna nowego TG D70 zapewnia dobrą izolację od dźwięków otoczenia i zapobiega sprzężeniom akustycznym. Mikrofon całkowicie tłumi dźwięk z tyłu i delikatnie przechwytuje dźwięk boczny. Te cechy sprawiają, że ten mikrofon dynamiczny jest idealnym wyborem do nagrań perkusyjnych w głośnym otoczeniu, na przykład na koncertach.

Nowe mikrofony w sesji nagraniowej wirtuoza perkusji

„Ten mikrofon doskonale odtwarza moje brzmienie” – stwierdził Jost Nickel, wieloletni perkusista Jan Delay & Disko No. 1, podczas sesji nagraniowej w studiu beyerdynamic w Heilbronn. Pochodzący z Berlina artysta to jeden z topowych niemieckich perkusistów, a jego dokonania można usłyszeć w utworach takich niemieckich gwiazd jak Sasha, SEEED czy Johannes Oerding. Dzięki wieloletniej współpracy między berlińczykiem a firmą beyerdynamic, kilka pierwszych piosenek zostało już nagranych z wykorzystaniem nowych mikrofonów. Urywki z tej wyjątkowej sesji nagraniowej w tym filmie.

Nowe mikrofony TG D70 oraz TG I51 są już dostępne w sprzedaży w Polsce. Oba modele wyposażone są w zintegrowany uchwyt oraz pokrowiec. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi specyfikacjami obu produktów:

©SoundTrade 2021 Realizacja: AldarteWeb / code: estinet.pl