Nowy system dBTechnologies VIO L1610 w praktyce – Art Piknik Festival

Jakiś czas temu informowaliśmy o pojawieniu się nowego systemu liniowego z logo dBTechnologies w łódzkiej firmie Taurus EventsVIO L1610. Chwilę po tej wiadomości nadarzyła się okazja, aby na żywo posłuchać jakie są możliwości tego systemu i jak sprawuje się on na dużej imprezie festiwalowej w Szczecinku – Art Piknik Festival, gdzie wystąpiła m.in. Maria Peszek.

Na portalu Realizator.pl przeczytać można materiał, w którym realizator Maciek Mularczyk opowiada o tym, co go zaskoczyło w trakcie używania nowego systemu VIO, a właściciel Taurus Events Tomek Klimkiewicz dzieli się refleksjami o procesie wyboru systemu do swojej firmy.

Tomek Klimkiewicz tak ocenił wybór systemu:

„ViO L1610 dopiero wchodzi na nasz krajowy rynek i podobnie jak z L208 jesteśmy pierwszą firmą nagłośnieniową posiadającą ten system w Polsce. Jest to system, z mojego punktu widzenia, optymalny dla naszej firmy z racji skuteczności, ergonomii i jakości (choć w tej kwestii jest nawet lepiej niż bym tego oczekiwał). Jesteśmy po pierwszych realizacjach i dla fachowców słuchających L1610 pierwszy raz to jak ten system gra i to nawet w gęstej aranżacji jest to ogromnym zaskoczeniem.”

Maciej Mularczyk współpracujący wiele lat z takimi artystami jak Formacja Nieżywych Schabuff czy Feel również bardzo szczegółowo opisał swoje wrażenia z realizacji koncertów na nowym systemie:

„Jeśli chodzi o „nową” L1610, to niewątpliwą i niemalże od razu słyszalną zaletą jest krystalicznie czysta i bardzo szlachetnie brzmiąca „góra”. Śmiem twierdzić, że na poziomie jakości najdroższych systemów liniowych. Sądzę, że celowo zdecydowano się na konstrukcję trójdrożną z koaksjalnym driverem. Wydaje się, że pozwoliło to odciążyć nie tylko sekcję wysokotonową, którą zazwyczaj obsługuje pojedynczy driver, ale również niskotonową, obniżając górną częstotliwość odcięcia dla dziesiątek do 500 Hz, pozwalając aby skupiły się na tym co lubią najbardziej, czyli dole pasma.”

Więcej można przeczytać w publikacji na portalu Realizator.pl:

https://realizator.pl/branzowo/taurus-events-i-nowe-vio-l1610-w-szczecinku-rozmowa-z-tomkiem-klimkiewiczem-i-mackiem-mularczykiem.html

©SoundTrade 2021 Realizacja: AldarteWeb / code: estinet.pl