Powersoft Unica – innowacyjne wzmacniacze instalacyjne

W trakcie tegorocznych targów Integrated Systems Europe (ISE), na stoisku firmy Powersoft odbyła się premiera nowej serii wzmacniaczy instalacyjnych Unica. Włoski producent zaproponował rewolucyjne rozwiązanie w postaci cztero- i ośmiokanałowych konstrukcji o dużej mocy, zawartych w kompaktowych obudowach wielkości 1U, zarządzanych w chmurze poprzez najnowszą platformę Universo.

Seria oferuje sześć modeli, o różnych mocach:

UNICA 2K8
UNICA 4K8
UNICA 8K8
UNICA 9K4
UNICA 12K4
UNICA 16K4


Główne cechy:

 • Cztero- i ośmiokanałowe wzmacniacze instalacyjne

  Całkowicie od nowa zaprojektowany tor audio przebija parametrami dotychczasowe osiągnięcia Powersofta. Nowa konstrukcja oferuje niesamowity stosunek sygnału do szumu wejścia analogowego wynoszący 120dB!

 • Platforma Universo

  Nowa, bazująca na chmurze usługa pozwalająca na monitorowanie, aktualizację oprogramowania układowego wszystkich wzmacniaczy Unica podpiętych do sieci internetowej. Interfejs oparty jest na przeglądarce, jest więc dostępny również z urządzeń mobilnych.

 • Zaawansowane DSP

  Flagowy chipset DSP stosowany w najwyższych modelach znajduje się również w urządzeniach platformy Unica.  Pięciopoziomowy limiter, filtry FIR i cała gama innych narzędzi do pracy z dźwiękiem łącznie z Aktywną Kompensacją Współczynnika Tłumienia (Active Damping Control).

 • Power Sharing

  W przypadku platformy Unica Powersharing pozwala oddać nawet dwukrotnie więcej mocy z pojedynczego kanału wzmacniacza w stosunku do nominalnych możliwości podawanych w specyfikacji. Umożliwia to jeszcze większą elastyczność w przydzielaniu mocy wzmacniacza pomiędzy linie głośnikowe o zróżnicowanych wymaganiach.

 • Zasilanie przez technologię PoE

  Dodatkowy, trzeci port ethernetowy, przystosowany do współpracy z zasilaniem PoE pozwala na podtrzymanie działania bloku logicznego DSP wzmacniacza w przypadku przerwy w zasilaniu. Po przywróceniu zasilania restart wzmacniaczy będzie dzięki temu dużo szybszy – jedynie pół sekundy.

  Jednocześnie dysponując PoE+ podczas uruchamiania systemu, możemy konfigurować urządzenia nawet jeśli nie dysponują one jeszcze lokalnym zasilaniem. W przypadku PoE++ możemy dodatkowo zmierzyć impedancję podłączonych linii głośnikowych, czyli zweryfikować poprawność połączeń nie dysponując lokalnym zasilaniem.

 • Trzy konfigurowalne porty sieciowe pozwalające na łącznie urządzeń w daisy-chain, kompatybilne z protokołami Dante/AES67 wraz z pełną redundancją

  Najczęściej pożądaną konfiguracją w instalacjach stałych jest rozdzielenie sieci sterującej od sieci audio. W przypadku wzmacniaczy dysponujących dwoma portami może to oznaczać automatyczną rezygnację z redundancji w połączeniach sieci audio. W przypadku platformy Unica dysponującej trzema portami Ethernet nie mamy już tego problemu, oddzielna sieć sterująca i redundantne audio jest możliwe.

 • Kolorowy ekran 2” IPS umożliwiający monitorowanie głównych funkcji urządzenia (status, adres sieciowy, temperatura, poziomy wzmocnienia)

 • Zaawansowana architektura wentylacji zapewniająca bezawaryjną i cichą pracę wzmacniacza

  Bardzo wysoka sprawność stopnia mocy, który jest stosunkowo „chłodny” oraz nowy projekt radiatorów pozwalają na cichszą pracę wentylatorów chłodzących.

 • GPIO

  Duża ilość portów GPI podzielona została na predefiniowane przez producenta jako Status, Standby i Level oraz definiowane dowolnie przez użytkownika.

 • Możliwość zapisania wszystkich ustawień wzmacniacza na pendrive

  Wzmacniacz dostarczany jest z zamontowanym pendrivem, na którym system na bieżąco zapisuje kopię wszystkich swoich ustawień. W przypadku mało prawdopodobnej awarii i konieczności szybkiej podmiany wzmacniacza na nowy egzemplarz, można dokonać błyskawicznej migracji ustawień za pomocą pendrive’a i natychmiastowego uruchomienia nowego urządzenia w istniejącej instalacji na zasadzie „klonowania”.

 • Prosta wymiana filtra na przednim panelu nie wymagająca narzędzi

  Znane już z serii Canali bardzo wygodne rozwiązanie umożliwiające szybkie oczyszczenie filtrów przeciwpyłowych bez użycia dodatkowych narzędzi. Maskownica zamontowana jest za pomocą magnesów.

 • Współpraca z zewnętrznymi pluginami (Q-SYS, Crestron)

  Tak jak dotychczas, kontrola z poziomu zewnętrznych platform będzie możliwa. Dodatkowo dla bardziej zaawansowanych aplikacji będzie dostępny nowy zaawansowany protokół umożliwiający dużo bardziej niż dotychczas rozbudowaną kontrolę obejmującą praktycznie wszystkie edytowalne parametry.

 • Tryb ECO automatycznie minimalizujący zużycie energii

  Oszczędność energii zawsze przyświecała inżynierom Powersofta i była implementowana w dotychczasowych konstrukcjach. W przypadku platformy Unica poszczególne kanały w odpowiednich okolicznościach przechodzą w tryb ECO obniżając koszty eksploatacji.

 • Rozmiar 1U

  Zarówno wersje czterokanałowe jak i ośmiokanałowe mieszczą się w obudowach wysokości 1U co ujednolica estetykę serii i pozwala na tworzenie ergonomicznych konfiguracji w szafach rakowych.

©SoundTrade 2021 Realizacja: AldarteWeb / code: estinet.pl