Sto sześćdziesiąt pięć tysięcy kanałów w Sphere!

Sphere to największy ekran sferyczny na świecie. Nowa inwestycja zlokalizowana w Las Vegas od samego początku miała być projektem, który swoją skalą i rozmachem wzbudza zachwyt i fascynację. Na konstrukcji o wysokości 112 metrów zainstalowano ekran o łącznej powierzchni 54 000 metrów kwadratowych.

Dzięki charakterystycznej bryle i kolosalnym potencjale wizualnym, obiekt ten stał się wizytówką miasta widocznym z daleka. Co więcej, w środku tej wielkiej kuli zamontowano kolejny ekran o powierzchni 15 000 metrów oferujący rozdzielczość 16K, który oglądać może jednocześnie ponad 22 tysiące widzów! Obecnie można oglądać tam m.in. multimedialny koncert zespołu U2, który odtwarza swój legendarny album Achtung Baby z bogatą oprawą wizualną.

Jednakże takie przedsięwzięcie wymaga również niezwykłej instalacji audio, opartej na wielu źródłach dźwięku, z zaawansowanym zarządzaniem kanałów i ich przetwarzaniem. I tutaj na scenę wchodzi firma Holoplot, która we współpracy z włoskim producentem wzmacniaczy Powersoft zaprojektowała system nagłośnieniowy, który obsługuje łącznie STO SZEŚĆDZIESIĄT PIĘĆ TYSIĘCY kanałów! Doświadczenie włoskich projektantów oraz wysokie standardy produkcji zapewniające bezawaryjność nawet w najbardziej wymagających warunkach zadecydowały o sięgnięcie po rozwiązania od włoskiego producenta.

Więcej o tej niesamowitej instalacji przeczytać możecie w artykule, który pojawił się w najnowszym wydaniu magazynu AVIntegracje. Zapraszamy do lektury!

©SoundTrade 2021 Realizacja: AldarteWeb / code: estinet.pl