VIO firmware 2.0

VIO FIRMWARE 2.0 to pozycja obowiązkowa dla wszystkich modeli urządzeń z serii ViO, która daje niezliczone korzyści użytkownikom systemu ViO. Aktualizacja jest już dostępna, oczywiście bezpłatnie.

ViO TO WIĘCEJ NIŻ SERIA – TO RODZINA

Od premiery ViO kilka lat temu, dBTechnologies zaangażowane było w ciągły dialog z rosnącym w oszałamiającym tempie gronem użytkowników ViO. Pozwoliło to zgromadzić niezliczoną ilość danych, pomiarów i historii wziętych z życia techników czy instalatorów, ale też opinii najlepszych realizatorów dźwięku.
Te bezcenne informacje stanowiły fundament do opracowania nowej edycji VIO Firmware 2.0, którą można teraz bezpłatnie pobrać zyskując wiele usprawnień w pracy dla użytkowników VIO.
Definiując na nowo kluczowe aspekty modułów ViO (charakterystyka fazowa, latencja, charakterystyka amplitudowa i czułość wejściowa) Firmware 2.0 pozwala osiągnąć pełną kompatybilność pomiędzy wszystkimi modułami rodziny ViO, i zdecydowanie przyspieszyć montaż oraz konfigurację systemów VIO.

GŁÓWNE CECHY

– jednolita charakterystyka fazowa
– dopasowana czułość wejściowa poszczególnych modeli
– identyczna latencja poszczególnych modułów
– zoptymalizowana charakterystyka częstotliwościowa
– poszerzony dolny zakres pasma przenoszenia subów ViO
– dostępne większe wartości opóźnień
– wspólna sygnatura brzmieniowa dla wszystkich modeli ViO
– pełna kompatybilność różnych modeli topów, subów i ich kombinacji
– oszczędność czasu przy strojeniu i dopasowaniu czasowym
– grupowa aktualizacja za pomocą Aurora Net 1.1

Cała paleta ViO brzmi identycznie – zarówno latencja, faza jak i amplituda jest identyczna – bez względu na rozmiar modułu.

Firmware 2.0, wykorzystuje w pełni zasoby DSP dostępne w poszczególnych modułach. Liniowo-fazowe filtry FIR zapewniają pełną koherencję, w przypadku konfigurowania systemu z różnego typu modułów szerokopasmowych ViO. Koherencja będzie szczególnie odczuwalna w zakresie niskiego środka, w przypadku systemów hybrydowych (np. L210+L208). Koherencja fazowa przynosi również korzyści dla subwooferów, pozwalając na dowolne kombinacje różnych modeli oraz bezproblemowe zestawienie z ich dowolnym modułem szerokopasmowym ViO.

Firmware 2.0 standaryzuje latencję poszczególnych modułów w całej serii ViO, bez względu na typ obudowy. Dzięki temu dopasowanie czasowe poszczególnych źródeł staje się bardzo proste, często wystarczy do tego celu użyć po prostu dalmierza, by zmierzyć różnicę dróg propagacji.
Dzięki ujednoliconej latencji, użytkownicy uzyskają pełną koherencję, w przypadku wystakowania sprzętu zarówno line array, jak i point source bezpośrednio na subach. Bez dodatkowego przetwarzania czy weryfikacji pomiarowej.

PEŁNA KONTROLA NAD PRACUJĄCYM SYSTEMEM

Firmware 2.0 ujednolica również czułość wejściową wszystkich modułów ViO, co pozwala na precyzyjną, kontrolę zachowania limiterów w całym systemie nagłośnieniowym, począwszy od najmniejszych elementów, takich jak: front fille, przez systemy opóźnione, aż po system główny czy subwoofery. Monitorowanie zapasu mocy będzie teraz niezwykle proste.

Dodatkowo, FW 2.0 dodaje również wydłużenie dostępnego na pokładzie czasu opóźnienia do 560ms (194m) w modelach ViO wyposażonych w moduły zasilania Digipro G4. Jest to niezwykle użyteczna funkcja dla systemów opóźnionych znajdujących się w dużej odległości od systemu głównego.
Produkty korzystające z tego dodatku to: VIO L212, VIO L1610, VIO S218, VIO S118, VIO S118R, VIO C, VIO W15T.

SYGNATURA BRZMIENIOWA VIO

Ponieważ poszczególne modele ViO powstawały w pewnych odstępach czasu, to za każdy razem dostępna była jeszcze lepsza technologia, a także więcej informacji od użytkowników posiadających dostępne już modele. Nadszedł więc czas aby odświeżyć sygnaturę brzmieniową wszystkich modeli serii ViO, tak aby stanowiły jednolitą rodzinę. Firmware 2.0 modyfikuje charakterystykę amplitudową poszczególnych modułów, aby uzyskać jednolite i charakterystyczne dla rodziny ViO brzmienie.

Ważnym aspektem aktualizacji było ujednolicenie charakterystyk wszystkich dostępnych subwooferów. Firmware 2.0 poszerza użyteczne pasmo subów ViO, optymalizuje ich pracę, dając bardziej precyzyjną reprodukcję najniższego pasma audio.

BEZPŁATNY UPGRADE DLA WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW

Wszystkie nowe systemy będą fabrycznie dostarczane z oprogramowaniem Firmware 2.0, które można oczywiście pobrać bezpłatnie ze strony dBTechnologies, aby uaktualnić już posiadane moduły.
Każdy moduł może być zaprogramowany indywidualnie za pośrednictwem złącza USB w module zasilania lub alternatywnie, grupowo za pośrednictwem sieci RDNet i najnowszej wersji Aurora Net (wersja od 1.1 w górę).
Proces aktualizacji jest intuicyjny i bezpieczny: w przypadku odcięcia zasilania lub innych niepożądanych okoliczności, moduł automatycznie powróci do poprzedniej wersji Firmware już zainstalowanej na pokładzie.

UWAGA: Moduły zaktualizowane do wersji Firmware 2.0 nie będą już kompatybilne z modułami o starszej wersji Firmware. Zaleca się zaktualizować wszystkie posiadane moduły ViO, aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji.

JAK POBRAĆ AKTUALIZACJĘ?

Firmware 2.0 jest dostępny do pobrania bezpłatnie w sekcji pobrań – DOWNLOAD. Pobierz VIO Firmware 2.0 Installer dla Windows lub MacOS a nastęnie uruchom.

Uruchom program Aurora Net [1.1 lub wyższy] opcjonalnie USB Manager [1.6.5.0 lub wyższy] aby uaktualnić Firmware swojego systemu.

Najnowsze wersje Aurora Net i USB Manager będą dostępne po REJESTRACJI w sekcji MY DOWNLOAD.

©SoundTrade 2021 Realizacja: AldarteWeb / code: estinet.pl