Wspieramy fonoplastykon.live session

Niedawno nawiązaliśmy współpracę z Marcinem Borsem, producentem muzycznym (znanym ze współpracy m.in. z Katarzyną Nosowską, HEY, T.Love, Myslovitz, Marylą Rodowicz), który ma na swoim koncie kilkanaście platynowych i złotych płyt oraz kilka Fryderyków. Marcin jest także właścicielem wydawnictwa Saints Of Suburbia i studia Fonoplastykon, w ramach którego organizuje cykl wydarzeń pod szyldem Fonoplastykon.LIVE Session.

Jako partner technologiczny wspieramy te wydarzenia, zapewniając sprzęt zarówno stricte nagłośnieniowy, jak i instrumentalny. Dostarczyliśmy: system odsłuchów personalnych Midas (DP48 oraz HUB4), mikrofony i słuchawki beyerdynamic, odsłuchy typu wedge dB Technologies a także syntezatory Behringer.

Zapowiadana, tegoroczna odsłona cyklu Fonoplastykon.LIVE Session ma zawierać zapis 10 wydarzeń ze znanymi wykonawcami. Cykl otwiera Bisz z utworem Jestem bestią.

Marcin Bors tak przedstawia swoją ideę: „Fonoplastykon.LIVE to nasza propozycja jakościowa. O muzyce dzisiaj dużo się pisze, dużo się ją tłumaczy, kto, gdzie, co miał na myśli. To podejście jest nam obce. Słuchacz osaczony przez wszechobecne reklamy uodpornił się zresztą na wszystkie frazesy, którymi można muzykę opisać – „ich piosenki to połączenie takiego zespołu z takim zespołem”, „znany człowiek powiedział o nich coś tam” – możemy mieć taki tekst przed oczami ale już go nie widzimy. Mózg się broni, nie przyjmuje takich treści. A my chcieliśmy zrobić coś esencjonalnego. Nie pytać nikogo o zdanie i analizy.

Stąd narodził się cykl takich spotkań audiowizualnych i stąd to duże “LIVE” w nazwie. Okazało się, że mamy dużo zdolnych ludzi, których nikt nie widział, albo których widziano tylko w pewnych kręgach. U nas nie ma podziału na kręgi, chodzi o ciekawych wykonawców, którzy coś potrafią dać. A w nagraniu widzisz od razu jaki sprzęt gra, widzisz chłopów nieogolonych, słyszysz muzykę w aranżacji torpedowej, wszystko jest takie jakie jest. Na obrazku widzisz skąd się bierze muzyka, z jakiego człowieka i z jakiego sprzętu. Nie potrzebujesz do tego żadnych wyjaśnień, dostajesz czyste doświadczenie. Bez tłumaczenia, bez dydaktyki i bez like and subscribe.”

Cieszymy się bardzo, że możemy wspierać tę ważną, muzyczną inicjatywę.

©SoundTrade 2021 Realizacja: AldarteWeb / code: estinet.pl